CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

Naturalne kąpiele solankowe zawierają jony sodu i chloru, związki siarki, magnezu, wapnia, potasu, jodu, bromu oraz dwutlenek węgla i siarkowodór. Kąpiele solankowe działają podobnie jak kąpiele morskie. Wywierają działanie bodźcowe na układ naczyniowy, wyrównują nieprawidłowe reakcje autonomicznego układu nerwowego, działają przeciwbólowo, poprawiają sprawność stawów i mięśni, zmniejszają ciśnienie tętnicze krwi, poprawiają łaknienie. Aktywują wytwarzanie witaminy D3 w skórze pod wpływem promieni nadfioletowych.

 

Wielu doświadczonych lekarzy, zwłaszcza onkologów, zadaje sobie nieraz pytanie: "Dlaczego jeden pacjent odzyskuje zdrowie, a inny nie, choć u obu rokowania i leczenie były takie same?" Ludzie są w stanie dokonać wspaniałych, wręcz niewyobrażalnych rzeczy, jeśli tylko uwierzą, że oni sami mają wpływ na sytuację. Zwykle choroba spada na nas znienacka, zaskakuje. Zawsze budzi lęk, co jest zupełnie zrozumiałe. Ale jednych ten lęk obezwładnia, innych natomiast mobilizuje do działania. A przebieg leczenia zależy przede wszystkim od naszej postawy.


Jedność duszy i ciała
Większości z nas wydaje się, że człowiek składa się z dwóch niezależnych od siebie części – ciała i duszy. Tymczasem lekarze nie mają wątpliwości, że nasza psychika i ciało są ze sobą ściśle związane i uzależnione od siebie.
Wszyscy wiemy, że dolegliwości fizyczne odbijają się na naszym stanie ducha, czyli na psychice. Podobnie przeżycia psychiczne (te dobre i te złe) mają bezpośredni i bardzo konkretny wpływ na zachodzące w organizmie procesy fizjologiczne. Jeśli choruje dusza, to również ciało nie funkcjonuje dobrze. I odwrotnie. Silne napięcie, stres potrafią dosłownie ściąć z nóg nawet bardzo silny zdrowego organizm. Podobnie przygnębienie, poczucie beznadziejności osłabiają zdolności obronne organizmu, a więc zmniejszają także szansę na pokonanie choroby.


Według WHO nawet 70% chorób ma źródło w złym odżywianiu. Na liście chorób dietozależnych, prócz otyłości, cukrzycy drugiego typu i chorób krążenia, jest kilkadziesiąt nowotworów. Nie tylko tych kojarzonych z błędami w żywieniu, jak rak trzustki, żołądka czy jelita grubego, ale też płuc, piersi, macicy i prostaty.
Gdybyśmy chcieli słuchać lekarzy i ludzi nauki, to żylibyśmy dłużej i o wiele bardziej komfortowo niż się to dzieje powszechnie. Gdybyśmy chcieli naprawdę wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie w swoje ręce, to żywilibyśmy się tak, jak wymaga tego nasz organizm, a nie tak, jak chcemy. W żywieniu obowiązują żelazne zasady i nie przestrzeganie ich zawsze niesie ze sobą przykre konsekwencje. Nie chcemy jednak ani myśleć, ani pamiętać o tym, że za błędy żywieniowe zawsze w jakimś momencie zapłacimy. I to z reguły wysoką cenę. A często i najwyższą. Nie tylko my, ale i nasze dzieci. Oczywiście, są dzieci z podatnością genetyczną na pewne schorzenia, ale ta podatność często jest wynikiem postępowania nas, dorosłych.

 Efekt oddziaływania brudu w atmosferze na rozwój intelektualny najmłodszych jest podobny do tego, jaki wywołuje palenie przez matkę w ciąży dziesięciu papierosów dziennie – mówi dr Shakira Franco Suglia z Harvard School of Public Health w Bostonie, główna autorka badań. Jak można przeczytać w artykule, który opublikowała w „American Journal of Epidemiology”, o ile wiemy już sporo na temat wpływu tego czynnika na układ krążenia i układ oddechowy, o tyle brakuje wiedzy dotyczącej tego, w jaki sposób zanieczyszczenia oddziałują na mózg.

 

Termin „chillout” zadomowił się już w terminologii muzycznej, a oznacza ni mniej ni więcej tylko totalne odprężenie, całkowity, perfekcyjny relaks. Dźwięki, które słychać znakomicie poprawiają samopoczucie, pozwalają spojrzeć na codzienność z większego dystansu i z dużą dozą optymizmu. Delikatny, ale zarazem pobudzający rytm dodaje ochoty do życia i wprowadza do niego nieco spokoju a niekiedy wprowadza nas w stan alfa.

   
 

"Stan alfa" to stan umysłu pojawiający się w czasie działania twórczego, a także relaksacji, harmonii wewnętrznej, płytkiego snu i płytkiej hipnozy; stan umysłu w którym najczęściej przebywają zdrowo rozwijające się dzieci, a także zakochani, medytujący, uzdrowiciele, magowie, praktycy rozmaitych szkół rozwoju duchowego, wewnętrznego, ezoterycznego itp. (neurologia, psychologia i psychotronika stwierdziły, że "stan alfa" generuje specyficzną częstotliwość fal mózgowych - 7,83 Hz)

 

 

 

 

 

Na nic  ćwiczenia i diety-cud, jeśli np. zaczniemy się objadać w środku nocy.Tutaj swojej szansy szuka hiszpański producent ceramiki, firma Tau Cerámica. Zaprezentowała ona prototypy paneli podłogowych, które potrafią... pouczać osoby stojące przed lodówką. Panele o nazwie Diet Floor powstały przy współudziale wynalazcy Pepa Torresa. 

 

 

{mosimage}

 Na początku XX wieku jogurt uchodził za lekarstwo i sprzedawany był w aptece. Dziś możemy kupić go w sklepie. Ale idea leczniczego jogurtu nie przepadła. Teraz powstają produkty nowej generacji, które – choć nie są lekiemi nie wolno ich za lekarstwo uważać – pomagają dbać o zdrowie.

Efekt oddziaływania brudu w atmosferze na rozwój intelektualny najmłodszych jest podobny do tego, jaki wywołuje palenie przez matkę w ciąży dziesięciu papierosów dziennie – mówi dr Shakira Franco Suglia z Harvard School of Public Health w Bostonie, główna autorka badań. Jak można przeczytać w artykule, który opublikowała w „American Journal of Epidemiology”, o ile wiemy już sporo na temat wpływu tego czynnika na układ krążenia i układ oddechowy, o tyle brakuje wiedzy dotyczącej tego, w jaki sposób zanieczyszczenia oddziałują na mózg.

W swoich badaniach uczeni wzięli pod lupę ponad 200 dzieci od ośmiu do 11 lat zamieszkałych w Bostonie, które brały udział w badaniach nad wpływem palenia przez kobiety w ciąży. W rezultacie znaleźli zależność między rozwojem funkcji poznawczych a wystawieniem dzieci na działanie sadzy powstającej w wyniku pracy silników samochodowych, zwłaszcza diesli.

Uczeni ustalili, że im więcej czarnego proszku unosi się w powietrzu, tym gorsze są wyniki testów. Wystawienie dziecka na kontakt z dużymi ilościami tej substancji obniża poziom IQ średnio o 3,4. Ale pogarsza także jego wyniki badań słownictwa, pamięci i umiejętności uczenia się. Doktor Suglia przekonuje o konieczności prowadzenia dalszych prac nad wpływem zanieczyszczeń powietrza na rozwój nie tylko dzieci, ale także osób starszych. Warto choćby sprawdzić, czy czynnik ten może przyspieszać zniszczenia w mózgu osób chorych na alzheimera i parkinsona.

ij- Wellnessinfo

 

 Wszystko, czego potrzebujesz, to pieniądze, paszport i ubrania na zmianę.


Backpacking zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. I wcale nie oznacza pozbycia się absolutnie wszystkich udogodnień. Backpacking, czyli…Esencją backpackingu jest podróżowanie z całym dobytkiem w jednym plecaku. Czy znajdzie się w nim tylko portfel i czysta bielizna czy też cały sprzęt biwakowy z namiotem i śpiworem zależy od Twoich preferencji i miejsca do którego się wybierasz. Jednak poza porządnym plecakiem do uprawiania tego rodzaju turystyki potrzeba czegoś jeszcze.Chęć poznania. Backpackerzy twierdzą, że dzięki temu, iż sami organizują swoje kilkudniowe lub wielomiesięczne wyprawy mogą lepiej poznać dany kraj niż podczas zorganizowanej wycieczki. Najczęściej decydują się na wykorzystanie publicznych środków transportu (kolei, komunikacji miejskiej itp.), wszystko po to aby zwiedzić miejsca, w które nie dojeżdżają zwykli turyści.

Raymond Kurzweil, amerykański naukowiec i pionier w dziedzinie OCR, który udziela się także na wielu innych polach, uważa, że poziom inteligencji maszyn i ludzi zrówna się do 2029 roku. Wg niego, już wkrótce wszczepiane do mózgu niewielkie roboty poprawią jego działanie, co spowoduje wzrost IQ, a maszyny implantowane w innych częściach ciała przyczynią się do poprawy stanu zdrowia.

 Nanoboty dostaną się do ludzkiego mózgu za pośrednictwem naczyń włosowatych. Będą oddziaływać bezpośrednio na neurony. W ten sposób nie tylko wspomogą zapamiętywanie, ale i wchodzenie w pełnowymiarową rzeczywistość wirtualną.