CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 Wszystko, czego potrzebujesz, to pieniądze, paszport i ubrania na zmianę.


Backpacking zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. I wcale nie oznacza pozbycia się absolutnie wszystkich udogodnień. Backpacking, czyli…Esencją backpackingu jest podróżowanie z całym dobytkiem w jednym plecaku. Czy znajdzie się w nim tylko portfel i czysta bielizna czy też cały sprzęt biwakowy z namiotem i śpiworem zależy od Twoich preferencji i miejsca do którego się wybierasz. Jednak poza porządnym plecakiem do uprawiania tego rodzaju turystyki potrzeba czegoś jeszcze.Chęć poznania. Backpackerzy twierdzą, że dzięki temu, iż sami organizują swoje kilkudniowe lub wielomiesięczne wyprawy mogą lepiej poznać dany kraj niż podczas zorganizowanej wycieczki. Najczęściej decydują się na wykorzystanie publicznych środków transportu (kolei, komunikacji miejskiej itp.), wszystko po to aby zwiedzić miejsca, w które nie dojeżdżają zwykli turyści.

Kieruje nimi chęć poznania i zachwycenia się czymś, co łatwo przegapić siedząc w klimatyzowanym wnętrzu autobusu.„Świat i wszystko, co na nim jest” - w taki sposób przed laty określono tematykę znanego chyba na całym globie magazynu National Geografic. Cytat ten doskonale opisuje on zainteresowania backpackera. Koszty zależą od środka transportu, jaki wybierzesz, miejsca noclegu itd.

Ten sposób podróżowania często wybierają ludzie młodzi, pozwala on bowiem do minimum ograniczyć koszt podróży – często oznacza to spanie na polach namiotowych lub w schroniskach, a nawet podróżowanie autostopem. Z drugiej strony nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby noc spędzać w dobrze wyposażonym hotelu – codziennie w innym mieście.

 

Jeśli zamierzasz zatrzymywać się na noc w hotelach wystarczy Ci mały plecak z rzeczami polecanymi prze Iana Wrighta. Aby przenocować lub coś zjeść potrzebujesz jedynie karty płatniczej. Jeśli jednak zdecydujesz się spać na polach namiotowych w Twoim plecaku musi znaleźć się miejsce na namiot, śpiwór, karimatę. Podobnie, jeśli wybierasz się w bardziej niedostępne rejony świata, na przykład w góry. Im dalej od cywilizacji tym więcej sprzętu musisz ze sobą zabrać.

Dokąd jechać?

 Ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Możesz wybrać kraje Europy Zachodniej lub Azję Południowo – Wschodnią. Swoje podróże backpakerzy najczęściej organizują sami. Dzięki temu mogą odwiedzić kraje, których nie ma w ofercie biur turystycznych. Backpacking oznacza nie tylko wielotygodniowe wyprawy na daleki wschód. To także krótkie, nawet jedno lub dwudniowe wycieczki. Możesz wyruszyć nawet do sąsiedniego miasta, nie ma znaczenia czy postanowisz wędrować po górach, czy zwiedzać centra miast - wystarczy tylko mały (lub nieco większy) plecak i chęć poznania świata. To Twoja podroż i wszystko zależy od Ciebie.

(ik) - Wellnessinfo -