CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Ceramidy są lipidami stanowiącymi naturalny składnik naskórka. Tworzą szczelną, utrzymującą spójność naskórka warstwę, która zapobiega utracie wilgoci i chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Częściowo od ceramidów zależy także to, co skóra wydziela i jakie składniki wchłania. Dzięki nim skóra jest elastyczna i miękka.

Tracimy ceramidy
Z wiekiem ceramidy ulegają uszkodzeniu, skóra produkuje je w coraz gorszej „jakości”, a po 40. roku życia całkowicie zaprzestaje ich produkcji. Wypłukiwaniu ceramidów, nawet z bardzo młodej skóry, sprzyja też nadużywanie środków myjących zawierających detergenty. Gdy zaczyna ich brakować, naskórek staje się przesuszony, mniej elastyczny i zaburzone zostają procesy rogowacenia, staje się cieńszy, a wreszcie pojawiają się zmarszczki.

Suchość skóry to poważny i coraz częstszy problem. Jeszcze do niedawna sucha skóra była dolegliwością przede wszystkim ludzi w starszym wieku. Jednak coraz częściej z tym problemem borykają się ludzie w każdym wieku.
Na wysuszanie skóry ma wpływ:

  • centralne ogrzewanie,częste zmiany temperatury,silny wiatr 
  • klimatyzacja,
  • intensywne, nierozsądne i nadmierne opalanie się (również w solarium),
  • zanieczyszczenie środowiska,
  • częsty kontakt z wodą, stosowanie silnych detergentów myjących,
  • palenie papierosów
  • niewłaściwa pielęgnacja skóry.


Czynniki te sprawiają, że suchość skóry jest zjawiskiem coraz częstszym i stanowi duży problem społeczny. Sucha skóra łatwo ulega podrażnieniom, jest mało elastyczna, staje się szorstka i ściągnięta. Nieprzyjemnymi objawami suchości skóry jest łuszczenie się, pieczenie, świąd, a często dochodzi nawet do jej pękania.
Jak poprawić jej wygląd?

Peeling ten wykonuje sie z wykorzystaniem działania fali ultradźwiękowej
Ultradźwięki to fale akustyczne, których częstotliwość przekracza 20kHz. Historia zastosowania ultradźwięków w celach leczniczych sięga końca XIX wieku, kiedy to Jakub i Piotr Curie odkryli zjawisko piezoelektryczne. Kawitacja to zjawisko powstające pod wpływem okresowychzmian ciśnienia podczas działania fali ultradźwiękowej.

{mosimage}

 

 Na początku XX wieku jogurt uchodził za lekarstwo i sprzedawany był w aptece. Dziś możemy kupić go w sklepie. Ale idea leczniczego jogurtu nie przepadła. Teraz powstają produkty nowej generacji, które – choć nie są lekiemi nie wolno ich za lekarstwo uważać – pomagają dbać o zdrowie.

Terapię kwasem migdałowym można wykonywać przez cały rok, podczas kuracji skórę można opalać bez ryzyka uwrażliwienia i przebarwień. Kwas migdałowy otrzymywany jest z hydrolizy gorzkich migdałów. Peeling kwasem migdałowym należy do peelingów powierzchownych, delikatnych. Jest on dobrze tolerowany przez osoby z cerą suchą, tłustą i mieszaną. Co więcej jako jedyny może być stosowany na wrażliwe, naczyniowe skóry i takie, które nadmiernie reagują na drażniące działanie innych kwasów owocowych. Kwas migdałowy odświeża skórę, ma właściwości depigmentacyjne (odbarwiające) i poprawia nawilżenie. Stanowi jedyną alternatywę peelingu dla osób z przebarwieniami twarzy tzw. ostudą. Kwas migdałowy posiada także działanie przeciwbakteryjne, dlatego też jego odkażające właściwości były już wykorzystywane od setek lat w urologii w infekcjach dróg moczowych. Peeling ten działa w obrębie warstwy rogowej naskórka oraz w obrębie ujść gruczołów łojowych. W efekcie cera staje się odświeżona i rozświetlona, a pory zwężają się. Kwas wnika także do wnętrza gruczołów łojowych mając wpływ na uwalnianie zalegającego w nich łoju (sebum). Struktura chemiczna kwasu migdałowego podobna jest do struktury stosowanych i znanych antybiotyków. Jest substancją nietoksyczną. Zainteresowanie ze strony naukowców wzbudził fakt podwójnej natury kwasu tj. tak jak AHA posiada on znaczące działanie kosmetyczne oraz udokumentowane działanie antybakteryjne. Przebieg zabiegu Zabieg jest bezbolesny, trwa ok. 20-tu minut. Kuracja nie powoduje żadnych ograniczeń, zaraz po zabiegu można wrócić do pracy oraz codziennych obowiązków. Wskazania · Rewitalizacja skóry · Fotostarzenie się skóry · Trądzik pospolity · Melazma · Hiperpigmentacje pozapalne · Piegi Przeciwwskazania · Podrażniona i wrażliwa skóra · Skóra tuż po depilacji · Procesy zapalne · Opryszczka · Ciąża Efekty uzyskane po zabiegu · Skóra: odmłodzona, ujędrniona, elastyczna, wygładzona, · Opalenizna: równomierna, świetlista, szybsza stymulacja opalenizny. Częstotliwość zabiegów Zabieg powinien być powtarzany, co 21-30 dni lub w trybie ustalonym przez kosmetologa w zależności od wskazań. Zaleca się wykonanie od 6-10 zabiegów. Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchniowych oraz przebarwień pozapalnych, redukcji melazmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest znaczna poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych. Daje także natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry.

Iwona Jakubiak dla www.wellnessinfo.pl

SPA w Inowrocławiu

Tak potężnego zakresu prac, jakie zamierzamy przeprowadzić w Solankach nie było w tym miejscu od momentu powstania uzdrowiska - zapewnia tak Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.

Miasto zamierza zainwestować w ciągu kilku najbliższych lat w park Zdrojowy 28 mln złotych. Sześćdziesiąt procent tej kwoty, to pieniądze z Unii Europejskiej. Po zakończeniu inwestycji Solanki będą większe, a wzdłuż głównego traktu przypominać mają park sprzed 130 lat. Ponadto stać będzie tam hotel SPA, pijalnia wód z palmiarnią, a na zapleczu parku tryskać będą wody geotermalne, którymi wypełniony zostanie całoroczny odkryty basen.

Architekci krajobrazu przygotowują już projekt nowej części Solanek. Miasto zamierza w tym celu pozyskać 10 ha teren pomiędzy Solankami a Rąbinkiem. Ziemia jest własnością skarbu państwa. Gotowy jest już natomiast projekt ogrodów papieskich, które powstaną na terenie po minizoo.

Dla kuracjuszy i mieszkańców zaadaptowany zostanie też tzw. małpi gaj, czyli teren pomiędzy tężniami a szynami kolejowymi. Będą wytyczone tam alejki oraz polany.

Wiosną rozpocznie się rewitalizacja głównego traktu Solanek, od pawia do mostku.
Najwięcej zmian zajdzie w centrum parku. Lokalizację zmieni fontanna, przez co powiększy się plac przed muszlą koncertową. Przywrócony zostanie też dawny przebieg alejek parkowych i sposób układania dywanów z kwiatów.

Inowrocławskie uzdrowisko będzie mieć również dużą pijalnię wód mineralnych. Budynek stanie w pobliżu ogrodów papieskich. Będzie tam także palmiarnia, restauracja i ekspozycja archeologiczna.

W pobliżu pijalni stanąć ma z kolei czterogwiazdkowy hotel. Nie będzie on jednak miejską inwestycją, tylko prywatnym przedsięwzięciem. Będzie to obiekt SPA, w którym wykonywane będą też zabiegi typowo uzdrowiskowe.

Wiele wskazuje na to, że Inowrocław, tak jak inne polskie uzdrowiska będzie mieć swoje wody mineralne. - Chcemy uruchomić stare studnie znajdujące się w pobliżu szpitala przy ulicy Poznańskiej i czerpać tam wodę z trzeciorzędu i czwartorzędu.

Ponieważ miejsce to jest oddalone od Solanek, wody nie będziemy transportować do uzdrowiska rurociągiem, tylko butelkować na miejscu - przedstawia plan pani naczelnik.


Letnią opaleniznę można dziś kupić w sklepie. W zależności  od tego na jakim odcieniu opalenizny ci zależy, możesz wybierać pośród kremów i balsamów samoopalających, mleczek, balsamów brązująco-rozświetlających.