CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Stopy i dłonie są nie tylko odzwierciedleniem ludzkiego ciała , odgrywają również znaczącą rolę poprzez swoje palce. Stąd paluch – największy z palców stóp- ma zdolność usuwania wszelkich negatywnych emocji z ludzkiego ciała.

Drugi palec stopy jest swoistym drogowskazem;ukazuje najskuteczniejszy sposób działania.Trzeci potrafi wykrywać magnetyzm zwierzęcy , czwarty monitoruje temperaturę porownując ciepłotę ciała ze stanem atmosfery.Palce piąte zaś podpowiadają naszej intuicji wybór pokarmu , znajdują się na nich również receptory meridianów nerek i pęcherza moczowego.

Palce dłoni są nie mniej ważne. Kciuk ma związek z prawościa charakteru; palec wskazujący wiąże się z poczuciem winy ; środkowy jest najbardziej receptywny ; serdeczny oznacza integrację, a mały pomyslność materialną.

Refleksologia jako dyscyplina zajmująca się badaniem punktów na stopach i dłoniach jest pomocna w wielu różnorakich schorzeniach czy chorobach. Profesjonalny masaż punktów może skutecznie złagodzić dolegliwości chorobowe, ale również poprawi krążenie i przywróci równowagę biologiczną. Aby osiągnąć odpowiednie rezultaty należy poddać się conajmniej sześciu zabiegom, jednak nie mniej ważna jest wrażliwosc na świat przyrody, wewnetrznej intuicji.Refleksologia jest pomocna w redukowaniu napięć emocjonalnych i zmęczenia.

Poza masażem wykonanym przez specjalistę możemy sami docenić niezwykły wpływ refleksologii np.chodząc boso po piasku, lub trawie , dotykając roślin , kamieni, oraz nasząc ubrania z naturalnych włókien.

(ik) - Wellnessinfo -